Home   |   Contact

LAATSTE NIEUWS

 
27-08-2010 - 4e plaats behaald op EK

Ierland de gelukkigste... Oranje het beste voetbal >>>

 
26-08-2010 - 3e plaats binnen bereik

Eeuwige rivaal Ierland de tegenstander >>>

 
25-08-2010 - Eindfase EK nadert...

Voorbereiding Oekraïne begonnen >>>

 

 ARCHIEF

Wat is CP
De teams
Interlands
Uitslagen
Programma
Fotoboeken
Gastenboek
Links

Media aandacht voor CP

30-10-2009
Filmpje op Sport.NL en artikel in de Stentor

http://www.sport.nl/ heeft de wedstrijd Nederland tegen Oekraïne van woensdag 28 oktober 2009 op de website gezet. Hierbij de link http://www.sport.nl/video/19253/CP-voetbal:_Nederland-Oekraïne.html

De Stentor / Sallands Dagblad
vrijdag 30 oktober 2009
door Dennis Arentsen

CP-ploeg nog geen wereldtop

 
- De 4-0 winst op Schotland was gisteren niet meer dan een schamel zonnestraaltje op een nevelige dag. De missie van de Nederlandse paralympische voetballers was een plek in de halve finale op het WK-kwalificatietoernooi in eigen land en een terugkeer aan de wereldtop. Op sportcentrum Papendal miste Oranje de boot, waarmee ook de vorig jaar in Peking verloren A-status bij het NOC*NSF buiten bereik bleef.

,,Misschien zijn we gewoon niet goed genoeg.’’ Dennis Straatman lijkt te schrikken van zijn eigen woorden. De 22-jarige voetballer van Schalkhaar maakt sinds anderhalf jaar deel uit van de Nederlandse CP-ploeg (Cerebrale Parese, motorisch probleem als gevolg van een hersenbeschadiging) en ontpopte zich sindsdien tot een bepalende speler in Oranje. ,,Vandaag tegen Schotland ging het goed’’, oordeelde Straatman, die samen met Lochemer Joey Mense in de basis stond. Straatman had met twee fraaie treffers een aanzienlijk aandeel in de 4-0 zege. Zijn eerste doelpunten van het toernooi. ,,In die zin ben ik ontevreden over deze week. Ik moet belangrijker zijn voor de ploeg. Vooral in de duels als het er echt om gaat stond ik er niet.’’ Tegen de toplanden Brazilië, Oekraïne en Iran werd verloren en lag Straatman strak aan de ketting. ,,Wij zijn de nummer vijf van de wereld. Als je dan de aansluiting wilt krijgen bij dat soort toplanden moet je er zeker eentje winnen. Dat is niet gelukt en moet je concluderen dat je nog wat tekort komt.’’ Marcel Geestman wilde zo ver niet gaan. De Deventer bondscoach zag vooral de lichtpuntjes in een toernooi waarin Nederland wèl de kwalificatie voor het WK in eigen land (2011) wist af te dwingen. ,,We hadden de lat hoog liggen door bij de beste vier te willen komen. Voetballend hebben we in een jaar tijd echter flinke stappen gezet. Brazilië hebben we het hele duel onze wil opgelegd en van Iran verliezen we met 3-2 door een wonderomhaal. Als we nu ook doelpunten gaan maken dan kunnen we de stap maken naar de wereldtop.’’

En krijgen de CP-voetballers ook hun A-status en de bijbehorende financiële compensatie van sportkoepel NOC*NSF terug. ,,Daar hebben deze jongens recht op’’, stelt Geestman, die zijn selectie al twee maanden lang twee dagen in de week onder de hoede heeft. De afgelopen weken zelfs iedere dag. ,,Onderschat het niet. Dit toernooi is heel belangrijk voor dit team en ze werken er keihard voor. Paralympische sport moet je net zo serieus nemen als de reguliere olympiërs. Natuurlijk lopen hier geen Van Persies rond, maar deze gasten brengen op hun niveau grote offers voor de sport.

NAAR ARCHIEF

UITSLAGEN

 
IERLAND - NEDERLAND

2-0 (0-0) EK 2010 3e - 4e plaats

 
OEKRAÏNE - NEDERLAND

4-1 (3-1) EK 2010 Halve finale

 
DENEMARKEN - NEDERLAND

0-14 (0-5) EK 2010 Poulewedstrijd

 
SPANJE - NEDERLAND

0-8 (0-4) EK 2010 Poulewedstrijd

 



FOTOBOEK

 
  2010 Manchester
 
  2009 Onder 19
 
  2009 Onder 17
 
  2009 Onder 15